برای اولین بار در استان اردبیل کشت گیاهان دارویی آغاز

فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی اردیبل برای اولین بار کشت چندین گیاهان مهم دارویی را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار افتخاری پایگاه خبری آذرسلام، در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و برای  نخستین بار در سطح استان اردبیل، کارگاه کشت گیاهان دارویی به همت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل صبح امروز در روستای دیولق از توابع دهستان سردابه افتتاح شد.


 

سرگرد پاسدار جواد نوحی مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل در گفتگو با ما، با بیان اینکه این کارگاه برای نخستین بار در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی و به همت چند نفر از جوانان تحصیل کرده رشته کشاورزی در سطح استان راه اندازی شده است، گفت: با ایجاد چنین کارگاه هایی علاوه بر عمل به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر بهره مندی جوانان از تخصص خودشان، توانسته ایم در تولید گیاهان دارویی گامی را  در قطع وابستگی مان به کشور های بیگانه برداریم.

حسن پورعلی صاحب کارگاه با بیان اینکه در این کارگاه 4 گونه گیاهی آلوئه ورا، سرخارگل، به، لیمو و کدو طبی پرورش داده می شود گفت: در این کارگاه به طور مستقیم برای 8 نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

گفتنی است گیاه آلوئه ورا به تنهایی یک داروخانه بوده و در یک گیاه دارای خاصیت لزج کننده دستگاه گوارش و مؤثر در دروان التهاب معده و برطرف کننده لکه و جوش صورت، گیاه «به لیمو» دارای خاصیت آرام بخش اعصاب و برطرف کننده سردرد و نفخ معده و گیاه سرخارگل تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و در درمان بیماری های دهان و دندان و لثه و در جلوگیری از سرماخوردگی مؤثر می باشد.